A házasság Isten ajándéka

2014. február 11., címkék: csomós józsef, sárospatak, házasság hete, Házasság hete, nyitó istentisztelet, 2014

„A házasság nem egy talált üzlet, nem egy talált szövetségi szerződés, hanem Isten ajándéka" – mondta Csomós József püspök a Házasság Hete központi nyitó istentiszteletén Sárospatakon, a református templomban február 9-én.  Keresztes Ilona, az MTVA műsorvezető-szerkesztője és Mohay Tamás néprajzkutató  is, a Házasság hete arcai is bemutatkoztak, akik az aki keres, azt megtalálják biztatást választották a programsorozat jelmondatául.

Megkezdődött a Teremtés Hete

2012. szeptember 30., címkék: ökumenikus istentisztelet, nyitó istentisztelet, teremtés hete

Szeptember 30-án délután közös, központi, ökumenikus istentisztelettel vette kezdetét a teremtés ünnepe a Lágymányosi Ökumenikus kápolnában.

Elkezdődött a Jubileumi Év a Dunántúli Református Egyházkerületben

2012. március 05., címkék: dunántúli egyházkerület, pápa, megemlékezés, nyitó istentisztelet

“Méltóképpen kell emlékeznünk és hálát adnunk Istennek eddig is megtapasztalt megtartó kegyelméért és gondviseléséért” - ezekkel a szavakkal köszöntötte Köntös László főjegyző a Dunántúli Református Egyházkerület 400 éves fennállásáért hálát adó Jubileumi Év nyitó istentiszteletén résztvevő gyülekezetet a Pápai Református Templomban.

Elváltozás és megváltozás

2012. január 15., címkék: Ökumenikus imahét, Ökumené, ökumene, ökumenikus imahét, ökumené, nyitó istentisztelet, ökumenikus tanács (meöt)

A megváltozás, újjászületés és a keresztyén egység fontosságát hangsúlyozták az ökumenikus imahetet megnyitó felekezetközi istentisztelet igehirdetői január 15-én este Budapesten, a Szent István-bazilikában. Idén január 15. és 22. között tartanak közös imaalkalmakat a Krisztushívők egységéért a Magyar Katolikus Egyház és a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának tagegyházai.

A reform azzal kezdődik, hogy Isten Igéjére figyelünk

2012. január 08., címkék: zsinat, manfred rekowski, nyitó istentisztelet, rajnai protestáns egyház

Úrvacsorás istentisztelettel vette kezdetét a Rajnai Protestáns Egyház zsinatának 63. éves rendes ülése 2012. január 8-án, vasárnap délután a Bad Neuenahr-i Luther-templomban.

Október a reformáció hónapja - nyitó istentisztelet Debrecenben

2011. október 02., címkék: nyitó istentisztelet, Reformáció hónapja, reformáció hónapja

Derencsényi István a Tisztántúli Református Egyházkerület főjegyzője nyitotta meg az Október a Reformáció Hónapja ünnepségsorozatot a debreceni baptista imaházban.

Saját határainkat elfogadni, a mértéktelenségnek búcsút mondani - megnyílt a 60. Rajnai Zsinat

2010. január 10., címkék: Nagyvilág, zsinat, nyitó istentisztelet, rajnai protestáns egyház

Ünnepélyes istentisztelettel nyílt meg vasárnap délután a Rajnai Protestáns Egyház (EKiR) 60. Tartományi Zsinata. Bad Neuenahrban, a Luther Márton templomban Barbara Rudolph egyházfőtanácsos hirdette az Igét.